MEO-LZS-50 Şamandıralı Debimetre
₺1.350,00
Şamandıralı debimetrede, akışkan genellikle dikey bir konik cam veya plastik tüp içerisinden alttan üste doğru akar.
Bu tüp içinde bir şamandıra (float) bulunur.Akışkan akmaya başladığında, akışkanın oluşturduğu yukarı yönlü kuvvet şamandırayı yukarı iter.
Şamandıra, akışkanın dinamik kuvveti ile kendi ağırlığı (ve yerçekimi etkisi) arasında denge noktasına geldiğinde belirli bir yükseklikte durur.
Bu yükseklik, akış hızına karşılık gelir ve genellikle tüp üzerinde kalibre edilmiş bir ölçek ile doğrudan okunabilir.
lzs Şamandıralı Debimetre ( Meoflow ) yada bir diğer deyiş ile rotametrelerin kullanım yerleri labaratuvarlar, su arıtma sistemleri, gıda ve içecek sektörü ve endüstriyel makinalar başta olmak üzere birçok noktada kullanılmaktadır.
Şamandıralı debimetrede, akışkan genellikle dikey bir konik cam veya plastik tüp içerisinden alttan üste doğru akar.
Bu tüp içinde bir şamandıra (float) bulunur.Akışkan akmaya başladığında, akışkanın oluşturduğu yukarı yönlü kuvvet şamandırayı yukarı iter.
Şamandıra, akışkanın dinamik kuvveti ile kendi ağırlığı (ve yerçekimi etkisi) arasında denge noktasına geldiğinde belirli bir yükseklikte durur.
Bu yükseklik, akış hızına karşılık gelir ve genellikle tüp üzerinde kalibre edilmiş bir ölçek ile doğrudan okunabilir.
lzs Şamandıralı Debimetre ( Meoflow ) yada bir diğer deyiş ile rotametrelerin kullanım yerleri labaratuvarlar, su arıtma sistemleri, gıda ve içecek sektörü ve endüstriyel makinalar başta olmak üzere birçok noktada kullanılmaktadır.
| Boyut | 0,6 -6m³/Saat, 1 -10m³/Saat, 1,6 -16m³/Saat |
|---|
| Gövde Materyali | Trogamid(Polyamid), Polisülfan |
| Maksimum Sıcaklık(Tmax) | 70 C |
| Bağlantı Ölçüsü | 1 1/2" |
| O-Ring | Viton |
| Akışkan | Su |
| Hassasiyet | %3 T.S |
| Boy | 200 mm…430 mm |
| Ölçüm Aralığı | Varyanttan Seçiniz |
| Maksimum Basınç(Pmax) | 10 bar |
| Kılavuz Çubuk | AISS 304 paslanmaz çelik |




Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.